Wybór zdjęć do paneli szklanych

panele-szklane-kamienie

Wybór zdjęć do paneli szklanych

Jaką grafikę wybrać na panel szklany?

Grafikę mogą Państwo wybrać :
– wchodząc w zakładkę wzory  – dowolna ilość grafik na jedno zamówienie
– ze strony https://stock.adobe.com/pl/ (dawniej www.fotolia.pl)
– ze strony www.shutterstock.com
– ze strony www.artskinali.com

Wybierając grafikę należy brać pod uwagę docelowe wymiary panelu oraz orientację grafiki. Jeśli panel ma być poziomy, prosimy nie wybierać pionowych obrazów.

Jeżeli panel jest dość długi a niski np. 3200×450, grafikę można powielić.

Grafika na panelu szklanym jest w dużej mierze kwestią indywidualnego poczucia estetyki. Dlatego nie ograniczamy Państwa w tym zakresie i dajemy możliwość wyboru dowolnego obrazu z banku zdjęć spośród milionów propozycji, jak i tworzymy własne kolekcje wzorów.

Zdjęcie lub grafika powinny dobrze komponować się z kuchnią, łazienką, czy innym wnętrzem. Zamawiając panele szklane z grafiką nie muszą Państwo koniecznie korzystać z usług projektanta wnętrz, możecie Państwo zaufać swojej intuicji. Dodatkowo możecie Państwo liczyć na pełne wsparcie ekipy Szklanych Paneli. Dla nas najważniejsze jest, aby inwestor czuł się najlepiej w swoim wnętrzu.

Jasna grafika na panelach szklanych polecana jest w szczególności w tych wnętrzach, gdzie przestrzeń kuchni, czy łazienki jest mała. Jasne zdjęcie na panelu szklanym pozwoli nam na efekt wizualnego powiększenia wnętrza. Jasne panele szklane polecamy zamontować również we wnętrzach, w których jest już dość dużo ciemnych elementów dla kontrastu. Uwydatniają one dobrze głębię i szczegóły wystroju wnętrza. Jasne panele to także świetny wybór do wnętrz w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym.

Ciemna grafika na panelach szklanych polecana jest do pomieszczeń większych lub w tych, gdzie reszta elementów jest dość jasna. Ciemny panel szklany przeważnie daje efekt ekskluzywności. Zastosowanie ciemnych paneli imitujących przykładowo ciemny granit da nam rezultat zadowalający wymagających. Ciemne grafiki polecane są również we wnętrzach w stylu loftowym oraz glamour.

Jeżeli chcemy wybrać bardziej stonowane panele w jednym kolorze – najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie się kolorystycznie do jakiegoś elementu kuchni, łazienki. Taka droga da nam pewność, że panel odpowiednio wkomponuje się we wnętrze. Przykładowo do kuchni z frontami w odcieniach brązu dobrze wybrać grafikę w tonach beżowo-brązowych. W przypadku braku zdecydowania, biały jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Zdjęcie imitujące powiększenie optyczne będzie idealnym rozwiązaniem w małych wnętrzach, gdzie potrzebujemy wizualnego powiększenia. Aby uzyskać taki efekt, należy wybrać zdjęcie z kompozycją linearną, czyli np. zdjęcie wykonane tak, aby widać było podłogę, ulicę lub górę z oddali.

W kuchni obecnie bardzo popularne są motywy dmuchawców, kawy oraz wina.  Kolorystykę należy oczywiście dostosować do reszty designu. Dla fanów bardziej uniwersalnych rozwiązań dobrze sprawdzają się motywy abstrakcji, które występują w setkach odcieni i wzorów.

W sezonie 2021 najmodniejsze są panele szklane imitujący naturalny kamień np. marmur czy onyks. Najpiękniejsze wzory prezentujemy w naszej kolekcji Stone & Marble.

Jeśli nie wiesz jaką grafikę wybrać na swój panel szklany zadzwoń lub napisz do nas. 
Służymy fachową poradą, opartą na latach doświadczeń. W cenie zamówienia oferujemy wizualizacje 3D na zdjęciu pomieszczenia.

Wybór zdjęć na panele szklane jest bardzo duży, z uwagi na ich dostępność w banku zdjęć. Nasza firma korzysta z banku zdjęć www.stock.adobe.com. Dzięki bankom zdjęć mamy ogromy wybór grafik w najwyższej jakości. Zdjęcia są podzielone na wiele kategorii, dlatego wystarczy wpisać interesujące hasło w pole wyszukiwania, by wybrać z milionów grafik.

Mnogość grafik niektórych klientów przyprawia o delikatny zawrót głowy. Warto więc z góry określić kilka cech, które będzie miała nasza idealna grafika na panel szklany.

1. Kolorystyka

W przypadku mebli w odcieniach brązu – na przykład dąb, wenge, sonoma – zalecane są grafiki w podobnych kolorach: odcieni beżu, kremu, brązu, grafiki w sepii.
Jeśli fronty meblowe są w kolorach bieli, czerni, czerni i bieli lub szarości mamy spore pole do popisu – będą tutaj pasowały zarówno grafiki kolorowe – te nadadzą minimalistycznej kuchni unikalnego charakteru, jak i grafiki czarno-białe – jako spójne uzupełnienie.
Szklane panele lakierowane w jednym kolorze często wybierane są do małych kuchni, które potrzebują optycznego powiększenia.

2. Wzór

W tym przypadku należy zdać się tylko i wyłącznie na swój gust. Do paneli kuchennych pasuje niemal wszystko – abstrakcje, kwiaty, panoramy miast, kawa, owoce, górskie widoki, trawy, tulipany, geometryczne wzory i wiele innych.
W aranżacjach łazienkowych królują motywy SPA, ZEN, rafy koralowe, rybki, wodospady oraz kwiaty. Nie jest to jednak regułą i jeśli chcesz w łazience mieć panel szklany z motywem lamparciej skóry – nic nie stoi na przeszkodzie.
Wybierając grafikę pamiętajmy, że panele będą towarzyszyć nam w codziennym życiu przez następne kilka lat.

3. Proporcje

Wybierając grafikę należy brać pod uwagę docelowe wymiary panelu oraz orientację grafiki. Jeśli panel ma być poziomy, prosimy nie wybierać pionowych obrazów.

4. Projekt indywidualny

Na życzenie wykonujemy projekty indywidualne. Małe zmiany graficzne są zawarte w cenie, wykonanie bardziej skomplikowanego projektu graficznego jest dodatkowo płatne. Nasz grafik pomoże wykonać dla Ciebie wymarzoną grafikę, nawet złożoną z kilku zdjęć.

Share the Post