Jaki rodzaj szkła wybrać?
GRUBOŚĆ
Podstawowa grubość paneli stosowana w większości przypadków to 4mm. Panele szklane produkujemy jednak również w innych grubościach: 6mm, 8mm, 10mm oraz 12mm.
Panele grubsze stosuje się przykładowo na blatach, podłogach lub jeśli element szklany posiada dużo wycięć.
Kabiny prysznicowe zazwyczaj wykonuje się ze szkła o grubości 8mm.
HARTOWANE CZY NIE?
Szkło hartowane stosuje się coraz częściej ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo. Posiada większą wytrzymałość mechaniczną oraz większą odporność na wysokie temperatury. Proces hartowania polega na podgrzaniu tafli do temperatury około 700 °C, a następnie bardzo szybkim schłodzeniu. Powoduje to zmianę mikrostruktury szkła na wysokokrystaliczną. Przy rozbiciu szkło hartowane rozpada się na setki małych kawałeczków o tępych krawędziach. Dlatego też określa się je mianem bezpiecznego.
W przypadku paneli szklanych szkło hartowane stosuje się w kilku przypadkach. Bezwzględnie hartuje się wszystkie panele szklane, które mają znajdować się za kuchenką gazową. Hartuje się również panele prysznicowe oraz panele z dużą ilością wycięć. W kuchniach użycie szkła hartowanego zalecane jest na całej powierzchni, aby długo cieszyło właścicieli.
Zamówienia realizowane wysyłkowo wykonujemy w całości wyłącznie ze szkła hartowanego.
Czy panele mogą być montowane bezpośrednio za kuchenką gazową?
Tak, panele hartowane mogą być montowane za kuchenką gazową. Między panelem a płytą powinna zostać zachowana minimalna odległość 10 cm, a ogień nie może bezpośrednio dotykać panelu. Panel opalany bezpośrednio ogniem nie pęknie, ale grafika może ulec przebarwieniu. W przypadku bliskiej odległości dużych palników zalecamy zakup dodatkowej osłony z przezroczystego szkła, którą można wykorzystywać jako deskę szklaną.
FLOAT CZY OPTIWHITE?
Jeżeli zależy Ci na tle w kolorze śnieżnej bieli lub idealnym beżu, zalecamy szkło optiwhite, głównie jeśli panele mają być w okolicy białych frontów. Zwykłe szkło float może powodować wrażenie zielonkawej poświaty na jasnych kolorach.
Różnica nie jest widoczna w przypadku grafik kolorowych oraz ciemnych, w odcieniach czerni i brązu.
Szkło optiwhite dedykowane jest grafikom jasnym i na jasnym tle, szkło float – grafikom ciemnym i mocno kolorowym.
Poniżej wizualizacja różnic na przykładowych grafikach.
Grafika z motywem kawy na białym tle – szkło optiwhite
Grafika z motywem kawy na białym tle – szkło float
Grafika z motywem storczyków białym tle – szkło opti
Grafika z motywem storczyków białym tle – szkło float
Grafika z motywem abstrakcji na jasnym tle – szkło opti
Grafika z motywem abstrakcji na jasnym tle – szkło float
Grafika z motywem panoramy miejskiej – szkło opti
Grafika z motywem panoramy miejskiej – szkło float
Jak widać w przypadku ostatniej, kolorowej grafiki nie widać żadnej różnicy.
DODATKOWE INFORMACJE
Wszystkie tafle szkła szlifujemy dookoła w cenie.
Do montażu i wykańczania paneli szklanych należy używać wyłącznie bezoctowych, neutralnych klejów silikonowych. Zalecamy klej Lakma do luster. Można go kupić u nas w cenie 25 zł za tubkę. Jedna tubka starcza na około 1,5 m2.
Instrukcję montażu otrzymują Państwo do każdej wysyłki oraz przy odbiorze osobistym.
Czas realizacji wynosi około 2-3 tygodni.
Standardowe otwory pod gniazdko mają średnicę 65 lub 70 mm. Wiercimy też inne otwory – pod armaturę, pod relingi, pod mocowania okapu.
Wykonujemy wszelkiego rodzaju wycięcia i podcięcia – pod pochłaniacze, pod parapety, wycięcia na liczniki, wycięcia na wentylatory, otwory pod spłuczkę i nie tylko. Wszystkie wycięcia wykonujemy na własnym centrum CNC.
Z uwagi na indywidualny charakter zamówień, w przypadku zamówienia z montażem lub na odbiór osobisty do rozpoczęcia realizacji wymagana jest wpłata zadatku 30%. W przypadku wysyłki wymagane jest 100% przedpłaty. Czas realizacji liczony jest od momentu zaksięgowania kwoty na koncie.