Panele szklane – hartowane czy niehartowane?

logo szklane panele_warszawa_300

Panele szklane – hartowane czy niehartowane?

Czy panel szklany powinien być hartowany?

Szkło hartowane stosuje się coraz częściej ze względu na jego wysokie bezpieczeństwo. Posiada większą wytrzymałość mechaniczną oraz większą odporność na wysokie temperatury. Proces hartowania polega na podgrzaniu tafli do temperatury około 700 °C, a następnie bardzo szybkim schłodzeniu. Powoduje to zmianę mikrostruktury szkła na wysokokrystaliczną. Przy rozbiciu szkło hartowane rozpada się na setki małych kawałeczków o tępych krawędziach. Dlatego też określa się je mianem bezpiecznego.

W przypadku paneli szklanych szkło hartowane stosuje się w kilku przypadkach. Bezwzględnie hartuje się wszystkie panele szklane, które mają znajdować się za kuchenką gazową. Hartuje się również panele prysznicowe oraz panele z dużą ilością wycięć. W kuchniach użycie szkła hartowanego zalecane jest na całej powierzchni, aby długo cieszyło domowników.

Zamówienia realizowane wysyłkowo wykonujemy w całości wyłącznie ze szkła hartowanego.

Czy panele mogą być montowane bezpośrednio za kuchenką gazową?

Tak, panele hartowane mogą być montowane za kuchenką gazową. Między panelem a płytą powinna zostać zachowana minimalna odległość 10 cm, a ogień nie może bezpośrednio dotykać panelu. Panel opalany bezpośrednio ogniem nie pęknie, ale grafika może ulec przebarwieniu. W przypadku bliskiej odległości dużych palników zalecamy zakup dodatkowej osłony z przezroczystego szkła, którą można wykorzystywać jako deskę szklaną.

Na szkło hartowane udzielamy dwuletniej gwarancji. Szkło niehartowane nie podlega gwarancji.

Share the Post