Jaką grafikę wybrać na panel szklany?

  • Nastepny artykuł
  • Poprzedni artykuł
logo szklane panele_warszawa_300

Jaką grafikę wybrać na panel szklany?

Grafika na panelu szklanym jest oczywiście kwestią indywidualnego poczucia estetyki. Dlatego nie ograniczamy Was w tym zakresie i dajemy możliwość wyboru dowolnego obrazu z banku zdjęć spośród milionów propozycji.

Zdjęcie lub grafika powinna dobrze komponować się z kuchnią, łazienką, czy innym wnętrzem. Zamawiając panele szklane z grafiką nie potrzebujemy projektanta wnętrz, tylko opieramy się na własnym guście. Najważniejsze, aby właściciel najlepiej się czuł w swoim wnętrzu.

Jasna grafika na panelach szklanych polecana jest w tych wnętrzach, gdzie powierzchnia kuchni, czy łazienki jest mała. Jasne zdjęcie na panelu szklanym da nam efekt wizualnego powiększenia wnętrza. Jasne panele polecamy zamontować we wnętrzach, w których jest już dość dużo ciemnych elementów dla kontrastu. Kontrasty dobrze uwydatniają głębię i szczegóły. Jasne panele to świetny wybór do wnętrz w stylu skandynawskim.

Ciemna grafika drukowana na panelu szklanym polecana jest w pomieszczeniach większych lub w tych gdzie reszta elementów jest dość jasna. Ciemny panel szklany przeważnie daje efekt ekskluzywności. Takie zastosowanie da nam efekt zadowalający wymagających. Polecany jest również we wnętrzach w stylu glamour.

Kolory na panelach szklanych. Wybór koloru nie jest taki trudny – najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie się kolorystycznie do jakiegoś elementu kuchni, łazienki. Takie rozwiązanie da nam pewność, że panel ładnie się nam wkomponuje we wnętrze. Przykładowo do kuchni z frontami w odcieniach brązu dobrze wybrać grafikę w tonach beżowo-brązowych. W przypadku braku zdecydowania, biały jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Zdjęcie imitujące powiększenie optyczne. Takie rozwiązanie jest idealnym rozwiązaniem w małych wnętrzach, gdzie potrzebujemy wizualnego powiększenia. Aby uzyskać taki efekt, należy wybrać zdjęcie z kompozycją linearną, czyli np. zdjęcie wykonane tak, aby widać było podłogę, ulicę lub górę z oddali.

W kuchni obecnie najpopularniejsze są motywy dmuchawców, kawy oraz wina.  Kolorystykę należy oczywiście dostosować do reszty designu. Dla fanów bardziej uniwersalnych rozwiązań dobrze sprawdzają się motywy abstrakcji, które występują w setkach odcieni i wzorów.

W sezonie 2020 najmodniejsze są panele szklane imitujący naturalny kamień np. marmur czy onyks.

Jeśli nie wiesz co wybrać na swój panel szklany zadzwoń lub napisz do nas.

Share the Post

  • Nastepny artykuł
  • Poprzedni artykuł