Jaką grafikę wybrać na panel szklany?

logo szklane panele_warszawa_300

Jaką grafikę wybrać na panel szklany?

Grafika na panelu szklanym jest w dużej mierze kwestią indywidualnego poczucia estetyki. Dlatego nie ograniczamy Państwa w tym zakresie i dajemy możliwość wyboru dowolnego obrazu z banku zdjęć spośród milionów propozycji, jak i tworzymy własne kolekcje wzorów.

Zdjęcie lub grafika powinny dobrze komponować się z kuchnią, łazienką, czy innym wnętrzem. Zamawiając panele szklane z grafiką nie muszą Państwo koniecznie korzystać z usług projektanta wnętrz, możecie Państwo zaufać swojej intuicji. Dodatkowo możecie Państwo liczyć na pełne wsparcie ekipy Szklanych Paneli. Dla nas najważniejsze jest, aby inwestor czuł się najlepiej w swoim wnętrzu.

Jasna grafika na panelach szklanych polecana jest w szczególności w tych wnętrzach, gdzie przestrzeń kuchni, czy łazienki jest mała. Jasne zdjęcie na panelu szklanym pozwoli nam na efekt wizualnego powiększenia wnętrza. Jasne panele szklane polecamy zamontować również we wnętrzach, w których jest już dość dużo ciemnych elementów dla kontrastu. Uwydatniają one dobrze głębię i szczegóły wystroju wnętrza. Jasne panele to także świetny wybór do wnętrz w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym. 

Ciemna grafika na panelach szklanych polecana jest do pomieszczeń większych lub w tych, gdzie reszta elementów jest dość jasna. Ciemny panel szklany przeważnie daje efekt ekskluzywności. Zastosowanie ciemnych paneli imitujących przykładowo ciemny granit da nam rezultat zadowalający wymagających. Ciemne grafiki polecane są również we wnętrzach w stylu loftowym oraz glamour.

Jeżeli chcemy wybrać bardziej stonowane panele w jednym kolorze – najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie się kolorystycznie do jakiegoś elementu kuchni, łazienki. Taka droga da nam pewność, że panel odpowiednio wkomponuje się we wnętrze. Przykładowo do kuchni z frontami w odcieniach brązu dobrze wybrać grafikę w tonach beżowo-brązowych. W przypadku braku zdecydowania, biały jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Zdjęcie imitujące powiększenie optyczne będzie idealnym rozwiązaniem w małych wnętrzach, gdzie potrzebujemy wizualnego powiększenia. Aby uzyskać taki efekt, należy wybrać zdjęcie z kompozycją linearną, czyli np. zdjęcie wykonane tak, aby widać było podłogę, ulicę lub górę z oddali.

W kuchni obecnie najpopularniejsze są motywy dmuchawców, kawy oraz wina.  Kolorystykę należy oczywiście dostosować do reszty designu. Dla fanów bardziej uniwersalnych rozwiązań dobrze sprawdzają się motywy abstrakcji, które występują w setkach odcieni i wzorów.

W sezonie 2020 najmodniejsze są panele szklane imitujący naturalny kamień np. marmur czy onyks. Najpiękniejsze wzory prezentujemy w naszej kolekcji Stone & Marble.

Jeśli nie wiesz jaką grafikę wybrać na swój panel szklany zadzwoń lub napisz do nas. 
Służymy fachową poradą, opartą na latach doświadczeń. W cenie zamówienia oferujemy wizualizacje 3D na zdjęciu pomieszczenia.

Share the Post